Щорічно більше 6 мільйонів людей помирають від пов’язаного з тютюном інфаркту міокарда, інсульту, раку, хвороби легенів та інших хвороб - це більше, ніж від ВІЛ /СНІДу, туберкульозу та малярії, разом узятих.
Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.
Курці, як правило, страждають на гастрити, виразки, бронхіти та облітеруючі ендартеріїти. Куріння також викликає кашель, послаблення імунітету та імпотенцію. Крім того, куріння негативно впливає на зовнішній вигляд курця та його самопочуття.Тютюновий дим підриває здоров’я не тільки курців, але й тих, хто їх оточує. Куріння особливо шкодить вашим дітям та майбутнім матерям під час вагітності. Шкідливим є і пасивне куріння, коли людина, яка не курить, змушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця, і таким чином також наражає своє здоров’я на небезпеку. Гострою є проблема тютюнопаління у молоді і підлітків. Потрібно усвідомити, що паління – це не просто погана звичка, вона вбиває і негативно впливає у молодому віці на репродуктивну функцію.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.
Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас, і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя.
Недавнє опитування в одній з великих країн, які розвиваються, показало, що дві третини курців помилково вважають - куріння спричиняє невелику шкоду або взагалі не робить її. Деякі з них хочуть кинути палити і ще менше успішно кинули курити. У даний час більшість тих, хто успішно кинув палити, зробили це без будь-якої сторонньої допомоги.
Сьогодні ми знаємо про існування успішних і затрато-ефективних методів лікування. Засоби заміщення нікотину, такі як нікотинова жувальна гумка, пластир, назальний спрей (аерозоль для носа) та інгалятори, а також не-нікотинові засоби, такі як бупропіон, можуть подвоїти шанси людей добитися успіху. Вони повинні стати більш широко доступні, а їхня вартість також повинна знижуватися, щоб курці в усіх країнах могли собі дозволити придбати їх.
Доброю новиною є те, що можна знайти істотні переваги для здоров’я, кинувши палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя, таку ж, що і у людей, які ніколи не палили.